Metoda

[metaslider id=255]

Szkolenia językowe Language Extreme łączą dwie strategie – zachowawczą strategię metody tradycyjnej i idealistyczną strategię metod komunikacyjnych – pod jednym szyldem: fantastycznych doznań. Co to znaczy?

Każdy kurs Language Extreme ma wyzwolić w uczestnikach przypływ silnych emocji – poruszenia, rozbawienia, zdziwienia, szoku, empatii, zaangażowania. Dzięki różnorodnej, zmiennej formie zajęć – poszukującej dopływu adrenaliny – staramy się wprowadzać nowy materiał oraz rozwijać posiadane przez uczestników umiejętności przez wywieranie mocnego, pozytywnego wrażenia. Jak?

Po pierwsze: rozmawiając o rzeczach ciekawych w sposób niebanalny, poparty milionem akcesoriów, materiałów z życia – a nie rozmówek, które symulują sztuczne sytuacje. Od nadmiaru tradycji chce się spać.

Po drugie: robiąc rzeczy, w których język obcy rzeczywiście się przydaje – jedząc, pijąc, oglądając telewizję, materiały wideo w internecie, robiąc zdjęcia, grając w karty, robiąc zakupy, rozmawiając przez telefon i kłócąc się z upartym Anglikiem na temat przewag polskiej kuchni nad wyspiarską. Czy to możliwe podczas  lekcji? Tak – już nasza w tym głowa.

Po trzecie: pracując tylko w języku docelowym. To zrozumiałe, prawda? Choć nie wszyscy nasi konkurenci zdają sobie z tego sprawę.

Po czwarte: myśląć o Was również po lekcji. Zapewniamy uczestnikom stały dopływ treści językowych przez email, sms, czy kanały w aplikacjach takich jak Slack.

Po piąte: korzystając z rotacji nauczycieli (1 lektor wiodący + 1 wizytujący), uczymy różnych wersji żywego języka, przyzwyczajamy do odmiennych akcentów i konieczności dostosowania się do nowego rozmówcy.

Każdy kurs wykorzystuje również bazę drukowaną (podręcznikowo-prasową). Jest ona punktem odniesienia, do którego uczestnicy mogą zwrócić się w każdej chwili – np. gdy potrzebują uporządkować wiedzę lub uspokoić emocje. Materiały audiowizualne, rekwizyty i szereg metod interpersonalnych przedstawionych w opisie poszukują jak najbarwniejszych środków wyrazu. Treści kulturowe, polityczne, społeczne, a także codzienne, najbardziej poruszające sprawy są esencją tematyczną kursu.

Strona techniczna jest dla nas bardzo ważna – kurs wykorzystuje multimedia (nie tylko programy do nauki angielskiego, ale również inne aplikacje specjalistyczne, gry komputerowe, symulatory, programy techniczne), formy artystyczne (sztuki wizualne), materiały wideo – kinowe i telewizyjne – oraz nagrania przygotowane przez prowadzących lektorów i współpracujących native speakerów.Nie brakuje też fragmentów z prasy zagranicznej i literatury.